Skip to content

Możliwy problem z odbiorem usługi TVN24

Operator sieci kablowej UPC, UPC Polska, odpowiedział użytkownikom, którzy skarżyli się na problemy z odbiorem TVN24 w swoich domach. Michał Fura, rzecznik prasowy firmy, stwierdził, że film zamieszczony przez jednego z użytkowników może świadczyć o problemach z odbiorem usługi w jego domu.

Komentarz pojawił się po tym, jak wielu użytkowników informowało w mediach społecznościowych, że podczas debaty przedstawicieli PiS z ekspertami nieprzychylnymi ich polityce mieli problemy z oglądaniem TVN24. Sygnał w tym czasie zanikał, a niektórzy użytkownicy informowali, że znikał całkowicie na krótkie okresy czasu.

W mediach społecznościowych krąży nagranie z kanału kablowego UPC, na którym widać, jak przerywa on programowi TVN24. Do incydentu doszło w poniedziałek rano, gdy redaktorka stacji pytała dr Igę Kazimierczyk o jakość podręcznika Czarnka. Audycja została przerwana, gdy poseł Prawa i Sprawiedliwości zadał kilka niewygodnych pytań, po czym po kilku minutach wróciła do normy.

Na Twitterze szybko skrytykowano ten incydent, twierdząc, że jest on przykładem manipulacji mediami przez siły polityczne w Polsce.

W poniedziałek wieczorem przerwano transmisję w TVN24. Przerwa nastąpiła w momencie prac PiS, które miały być omawiane w programie “Kawa na ławę”. – Czy u was też tak jest? – zapytał na Twitterze użytkownik o pseudonimie Artur.

Monika Wielichowska, posłanka Koalicji Obywatelskiej, potwierdziła, że w jej przypadku sygnał zniknął na trzy minuty. Użytkowniczka o imieniu Kasia stwierdziła, że problemy dotyczyły również odbioru satelitarnego. Abonenci platformy cyfrowej Canal+ mieli problemy z odbiorem przez kilka minut wyjaśnia centrum abonenta nc+.

3 komentarze

 1. Darek
  28 czerwca 2022 @ 11:31

  Dziękuję za poinformowanie mnie o problemie.

  Chciałbym z Państwem porozmawiać i dowiedzieć się więcej jak rozwiązać ten problem.

 2. Jan
  28 czerwca 2022 @ 11:33

  Przykro mi słyszeć, że w Twojej miejscowości występują problemy z odbiorem telewizji. Przekażę tę informację mojemu przełożonemu i poinformuję go, że zgłosił Pan ten problem.

 3. Edzio
  28 czerwca 2022 @ 11:34

  Tak, rozumiem. To może się zdarzyć także w mojej wiosce.
  Moja wioska leży niedaleko stąd, a zasięg nie zawsze jest dobry.

Dodaj komentarz