Skip to content

Ostrzeżenia Poczty WP przed atakami cyberprzestępców

Cyberprzestępcy rozsyłają do użytkowników poczty Wirtualnej Polski wiadomości e-mail dotyczące rzekomego usunięcia lub zablokowania ich kont. Oszuści zachęcają użytkowników do kliknięcia link przekierowujący na fałszywą stronę, co wiąże się z zaakceptowaniem “nowego regulaminu”.

Poczta Wirtualna Polska (WP) podkreśla, że nie jest nadawcą takich wiadomości. Wysyłane e-maile są próbą wyłudzenia pieniędzy od jej użytkowników.

Firma wielokrotnie informowała z wyprzedzeniem o możliwych zagrożeniach związanych z korzystaniem z usług osób trzecich. W szczególności ostrzega się przed atakami phishingowymi, których celem było pozyskanie danych do logowania z konta użytkownika i dokonanie w jego imieniu nieautoryzowanych transakcji. Poczta WP ostrzegała również o próbach pozyskiwania przez oszustów danych osobowych od klientów za pomocą złośliwego oprogramowania lub ataków phishingowych.

Infolinia wp godziny pracy, poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa. Dlatego nigdy nie prosi się użytkowników o podanie poufnych informacji, takich jak login lub hasło za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie prosi się ich również o podanie ich za pośrednictwem telefonu lub wiadomości tekstowej.

Chce, abyś wiedział, że jeśli otrzymasz e-mail od kogoś, kto twierdzi, że jest z WP Mail, prosząc o swój login i hasło, to nie jest od nas. Nigdy nie będę poproszony o tak wrażliwe informacje w e-mailu.

Cyberprzestępcy mają wiele sposobów na pozyskanie wrażliwych danych, ale phishing jest jednym z najczęstszych. Ataki phishingowe to działania podejmowane przez oszustów w celu uzyskania dostępu do konta użytkownika poprzez zastosowanie podstępu i manipulacji, w tym podszywanie się pod innego nadawcę. Osoby takie mogą często wysyłać wiadomości e-mail, SMS-y lub wiadomości na popularnych komunikatorach, sugerując użytkownikowi, że jest to oficjalny komunikat od zaufanego nadawcy.

Ataki phishingowe polegają zazwyczaj na wysyłaniu do użytkowników wiadomości e-mail i proszeniu ich o kliknięcie linków lub otwarcie załączników zawierających wirusy, lub keyloggery, które mogą dać hakerom dostęp do ich kont.

Po otrzymaniu wiadomości phishingowej, przed podjęciem jakiegokolwiek działania, użytkownicy powinni upewnić się, że rzeczywiście rozmawiają z firmą, którą uważają za swoją, zwłaszcza jeśli są proszeni o podanie danych osobowych, takich jak numery kart kredytowych lub PIN-y. Jeśli coś wydaje Ci się podejrzane, nie wahaj się zadzwonić bezpośrednio do firmy, korzystając z jej numeru telefonu podanego na stronie internetowej lub w portfelu!

Korzystając z internetu, należy uważać na odwiedzane strony i klikane linki.

Wielu cyberprzestępców tworzy strony internetowe, które wyglądają podobnie do oficjalnych. Jeśli nie sprawdzisz dokładnie adresu witryny, to możesz trafić na fałszywą stronę i oddać swoje dane osobowe lub pobrać złośliwe oprogramowanie.

Należy również uważać na otwieranie załączników lub linków od nieznanego nadawcy. Cyberprzestępcy mogą wysyłać wiadomości e-mail zawierające złośliwe załączniki lub łącza, które zainfekują Twoje urządzenie złośliwym oprogramowaniem lub wirusami.

3 komentarze

 1. Wiktor
  20 lipca 2022 @ 14:02

  Podobnie mówię i ostrzegam, że cyberprzestępcy WP są zagrożeniem.

  To nie tylko źli ludzie, to najgorsi z najgorszych.

 2. Marek
  20 lipca 2022 @ 14:03

  To nie jest żart – to jest prawdziwe i dzieje się właśnie teraz. A jeśli nie podejmiesz kroków, aby się przed tym chronić, to możesz być następny!

  Więc proszę: przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak pozostać bezpiecznym w sieci.

 3. Juliusz
  20 lipca 2022 @ 14:04

  Mówię Tobie. Nadszedł czas, aby być szczerym. Świat cyberprzestępczości zmienił się i wcale nie jest lepiej. W rzeczywistości wydaje się, że jest tylko coraz gorzej.

  Problem w tym, że większość firm nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo są narażone na działanie cyberprzestępców, dopóki nie jest za późno. Kiedy ktoś włamuje się do Twojego komputera, może zrobić wszystko, od kradzieży wszystkich Twoich danych do zainstalowania złośliwego oprogramowania, które pozwoli mu przejąć kontrolę nad Twoim systemem w dowolnym momencie w przyszłości.

  To ostrzeżenie nie jest tylko dla dużych firm; to ostrzeżenie jest dla każdego. Możesz myśleć, że jesteś zbyt mały, aby ktokolwiek zawracał Ci głowę – ale właśnie w to chcą Cię uwierzyć cyberprzestępcy! Nie pozwól, abyś padł ofiarą z powodu swojej samowystarczalności – bądź bezpieczny i czujny!

Dodaj komentarz