Skip to content

Platforma PUE ZUS dostępna całą dobę

 Stereotyp kontaktu z urzędem oznacza dziesiątki minut stania w kolejce i nieprzyjemną panią w okienku. W ZUS od lat pracuje się na wizerunek przyjaznej instytucji. Nie tylko są miłe pracownice na salach obsługi, ale także umożliwiane jest załatwienie spraw bez wychodzenia z domu. W pandemicznej rzeczywistości jest to nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rosło zapotrzebowanie na rozwiązania zdalne. Platformy sprzedaży online chwaliły się wzrostem obrotów, a kurierzy pracowali w nadgodzinach.

Od początku pandemii ZUS umożliwił bezkontaktowe składanie wniosków z tzw. Tarczy Koronawirusowej. Można było np. wysłać list pocztą lub zostawić go w specjalnej skrzynce w naszej placówce. Najwygodniejszą opcją była oczywiście droga elektroniczna. Od 24 czerwca wnioski o wsparcie koronawirusowe z ZUS można składać tylko przez internet. A dokładniej: za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

ZUS od początku swojego istnienia pracuje nad optymalizacją swoich usług i poprawą ich jakości. Z dumą możemy powiedzieć, że dzięki zus pue rejestracja wyróżniliśmy się jako jedna z najbardziej zaawansowanych platform elektronicznych w Europie, z ponad 1 mln użytkowników, którzy już zaczęli ją wykorzystywać do swoich codziennych potrzeb biznesowych.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS to sposób na załatwienie większości spraw z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przez Internet. Jest ona dostępna przez całą dobę, a dzięki PUE:

-Możesz uzyskać informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach z ZUS.

-Masz pewność co do poprawności danych w składanych przez Ciebie dokumentach, ponieważ są one sprawdzane przez ZUS przed odesłaniem do Ciebie.

-Możesz otrzymywać indywidualne odpowiedzi z ZUS.

Za pośrednictwem PUE możesz złożyć większość wniosków do ZUS. Otrzymasz też na nie odpowiedzi.

PUE to platforma internetowa, dzięki której można sprawdzić stan swojego konta emerytalnego i upewnić się, że pracodawca prawidłowo je raportuje. Posiada również kalkulator emerytalny, za pomocą którego można przeprowadzić symulację swojej przyszłej emerytury. Może to być przydatne, jeśli jesteś studentem ekonomii.

Jest to również bardzo wygodne dla przedsiębiorców, którzy zatrudniają więcej niż 5 osób – dla nich profil jest zresztą obowiązkowy.

3 komentarze

 1. Kajetan
  12 lipca 2022 @ 09:52

  To świetnie, że platforma PUE ZUS jest dostępna dla ludzi 24 godziny na dobę, już wiem, że załatwię swoje sprawy o każdej porze dnia i nocy.

  Mogłam złożyć wniosek o świadczenia ZUS i był to bardzo szybki i łatwy proces. Mogłam skorzystać również z ich systemu płatności online, co jest dla mnie wygodne.

  Mają również aplikację na telefon, dzięki czemu można uzyskać dostęp do wszystkiego, czego się potrzebuje. Podoba mi się to, jak łatwo jest z nich korzystać i jak szybko mogę załatwić z nimi sprawy.

 2. Renata
  12 lipca 2022 @ 09:53

  Wiem, że mogę załatwić swoje sprawy o każdej porze dnia i nocy.

  To jest bardzo dobra sprawa.

 3. Eliza
  12 lipca 2022 @ 11:04

  Rejestracja pue zus to dobra rzecz dla obywatela. Jest ona przydatna pod wieloma względami. Super jestem zadowolony.

Dodaj komentarz