Skip to content

Podsumowanie Urzędu Skarbowego w sprawie składania zeznań podatkowych za 2021 rok

 W tym roku do Urzędu Skarbowego w Brzezinach wpłynęło od płatników (pracodawców) blisko 27 tys. formularzy PIT-11. Prawie 3 tys. z nich zostało złożonych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i obejmowały one ok. 40 proc. wszystkich zwrotów podatku. Największy zwrot podatku za rok 2021 wyniósł prawie 214 tys. zł. Łącznie w tysiącu zeznań podatkowych wykazano konieczność dopłaty do dochodów z deklaracji PIT-36L. Największa dopłata wyniosła ponad 336,5 tys. zł.

Do Urzędu Skarbowego w Brzezinach wpłynęło ponad 14 tys. rocznych zeznań podatkowych (PIT-ów) złożonych przez osoby fizyczne (nieprowadzące działalności gospodarczej), z czego 93 proc. zostało złożonych drogą elektroniczną, w tym automatycznie wygenerowanych przez system: ponad 5 tys. sztuk – mówi Aneta Byczkowska, kierownik Referatu Obsługi Bezpośredniej i Wsparcia Urzędu Skarbowego w Brzezinach.

Byczkowska dodaje, że przyczyn tak dużej liczby PIT-ów jest kilka: “Mamy dużą liczbę podatników indywidualnych, którzy pracują w dużych firmach, które zautomatyzowały swoje systemy płacowe. Kiedyś wysyłali do nas tylko jeden formularz PIT w miesiącu, teraz wysyłają jeden formularz codziennie. Dlatego co roku otrzymujemy tak wiele formularzy”.

Podatnicy, którzy skorzystali z elektronicznych usług e-administracji do złożenia zeznań podatkowych, w większości przypadków dokonali zwrotu nadpłaconego podatku. Największy zwrot wyniósł nieco ponad 20,5 tys. zł, a w 2 tys. złożonych rocznych zeznaniach podatkowych wykazano podatek należny. Największa kwota do zapłaty wyniosła ponad 41 tys. zł.

Urząd Skarbowy w Brzezinach zebrał ponad 5,6 mln zł podatków, przy czym złożono około 5 tys. deklaracji.

Najpopularniejszą ulgą podatkową była ulga rodzinna z tytułu wychowywania dzieci, którą zgłosiło 3,5 tys. podatników. Innymi ulgami były ulga rehabilitacyjna i termomodernizacyjna.

Podatnicy rozliczający się w Urzędzie Skarbowym w Brzezinach chętnie przekazywali 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Ponad 8,5 tys. PIT-ów wykazało odpis na łączną kwotę ponad 706,5 tys. zł.

3 komentarze

 1. Grześ
  15 czerwca 2022 @ 15:18

  Cieszę się, że tak wiele osób prawidłowo wypełnia swoje zeznania podatkowe.

  Wiem, że nie jest to łatwy proces, i cieszę się, że tak wielu z Was sobie z nim radzi.

 2. Sylwia
  15 czerwca 2022 @ 15:19

  Wiele deklaracji wpływa do Urzędu Skarbowego.

  To wspaniale, że ludzie dokładają należytej staranności i płacą podatki na czas!

 3. Darek
  15 czerwca 2022 @ 15:20

  Jako obywatel super, że tak wielu moich rodaków oddaje swoje podatki w terminie.

  Uważam, że to wspaniale, że jesteśmy w stanie bez problemu płacić swoją część i wspierać infrastrukturę kraju.

Dodaj komentarz