Skip to content

Przydatne informacje dla podatnika odnośnie e-Urzędu Skarbowego

Pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji i cyfryzacji Kamil Kościelniak zapowiedział dziś, że w najbliższych miesiącach zacznie działać e-Urząd Skarbowy.

e-Urząd Skarbowy to nic innego jak platforma internetowa, na której znajdziemy wszystkie informacje, które będą nam potrzebne do załatwienia spraw urzędowych, oczywiście głównie związanych z finansami. Wszystko co związane z VAT, PIT i CIT będzie od teraz w jednym miejscu online, bez konieczności czekania w kolejkach.

” – Intensywnie pracujemy nad zapewnieniem kompleksowej obsługi podatnika w przestrzeni wirtualnej, w tzw. e-Podatku, dzięki czemu będzie można załatwić wszystkie sprawy urzędowe na styku z fiskusem od frontu swojego komputera, czy innego urządzenia mobilnego podłączonego do internetu – powiedział. – Powiedział PAP pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji.

E Urząd będzie rozwiązaniem, które pozwoli podatnikowi na zarządzanie swoimi sprawami podatkowymi przez internet. Oferować będzie m.in:

 • zakładkę mikrokonta podatkowego (m.in. historia rozliczeń)
 • kalendarz z powiadomieniami (podatnik będzie otrzymywał przypomnienia o niezapłaconych podatkach, a także inne informacje związane z fiskusem; informacje te będą pojawiać się na jego koncie e-mail lub, jeśli podatnik będzie chciał przetestować taką funkcję, będzie otrzymywał powiadomienia również w formie SMS)
 • poprzez e-Fiskus podatnik będzie mógł dokonywać wszelkich płatności, a nawet monitorować ich dostarczenie
 • w e-Podatku będzie można również złożyć PIT, co jest już możliwe na rządowej stronie podatki.gov.pl


Niedawno zaczęliśmy korzystać z nowego systemu księgowości online, który pozwala nam wykonać wszystkie nasze zadania księgowe w ciągu kilku minut. Możemy teraz łatwo śledzić nasze finanse i upewnić się, że wypełniamy wszystkie obowiązki podatkowe. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebujemy profesjonalnej pomocy, gdy chodzi o trudne sprawy. W końcu niektóre z obowiązków podatkowych wciąż mogą sprawiać kłopoty, dlatego tak ważne jest, abyśmy mimo wszystko mieli pod ręką profesjonalistę, który poprowadzi nas i naszą firmę. Wszystko po to, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów, jak również nie musieć tracić czasu na wypełnianie wniosków. Biuro rachunkowe w Warszawie, w którym pracujemy, oferuje pełną obsługę księgową, także online. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.

 

3 komentarze

 1. Lucjan
  7 lipca 2022 @ 16:06

  Używam tej platformy e urząd od kilku lat i muszę powiedzieć, że jest po prostu świetna.

  Ułatwiła mi życie, bo teraz mogę robić swoje podatki w domu i nie muszę nigdzie jeździć ani wydawać pieniędzy na gaz. Jestem w stanie zrobić to z mojego telefonu lub laptopa, kiedy tylko chcę.

 2. Nina
  7 lipca 2022 @ 16:08

  E Urząd jest łatwy w obsłudze, a interfejs jest bardzo intuicyjny. Posiada wiele funkcji, które są dla mnie bardzo przydatne.

 3. Bożena
  7 lipca 2022 @ 16:09

  Polecam tę platformę, jeśli chcesz zaoszczędzić czas, pieniądze i energię, robiąc swoje podatki samodzielnie!

  Ułatwia mi życie, podoba mi się, jest po prostu świetna.

Dodaj komentarz